Logo Nabla

Zarząd

Prezes - Oskar Słowik    

Prezes  - Oskar Słowik

Interesuję się głównie informatyką kwantową i sposobami fizycznej realizacji komputerów kwantowych. Poza tym interesuje mnie również fizyka struktur niskowymiarowych, efekty topologiczne w fizyce, kwantowa teoria sterowania oraz tomografia i metrologia kwantowa.
Tematem mojej pracy dyplomowej było badanie klasycznych i kwantowomechanicznych ograniczeń na czułość i zdolność rozdzielczą czujników siły bazujących na układach NEMS. Układy NEMS mogą być stosowane w wielu dziedzinach od ultraczułych czujników po komputery kwantowe. Poza fizyką dużą przyjemność sprawia mi słuchanie muzyki i gra w tenisa.

Viceprezes - Michał Kupczyński    

Wiceprezes - Michał Kupczyński

nteresuję się głównie podstawami mechaniki kwantowej, informatyką kwantową i związkami fizyki z informatyką. W obszarze moich zainteresowań znajduje się również fizyką struktur niskowymiarowych, a tematem mojej pracy licencjackiej były druty kwantowe. Od pewnego czasu zajmuje się również efektami topologicznymi w strukturach dwuwymiarowych. Dodatkowo przeprowadzam także symulacje układów optycznych w silnych polach grawitacyjnych.
Oprócz fizyki interesuje mnie filozofia, czasem także lubię obejrzeć dobry film lub przeczytać dobrą książkę. W chwilach odpoczynku chodze na spacery z Punią (moim czekoladowym labradorem).

Sekretarz- Tomasz Wysoczański    

Sekretarz - Tomasz Wysoczański


Jestem absolwentem studiów pierwszego stopnia na kierunkach fizyka oraz geodezja i kartografia. Wśród moich, mniej lub bardziej rozwijanych, zainteresowań znajdują się teledetekcja i fotogrametria, szkła porowate i ciała amorficzne, fizyka statystyczna, geometria różniczkowa w fizyce oraz symulacje komputerowe.
W pracy licencjackiej skupiłem się na zbadaniu właściwości materiałów kompozytowych typu szkło porowate-ferroelektryk z wykorzystaniem nowego rodzaju szklanej matrycy. Natomiast w pracy inżynierskiej zajmowałem się wyznaczeniem niezbędnych w fotogrametrii parametrów niemetrycznej kamery fotograficznej.
Poza fizyką interesuję się historią, a wolny czas lubię spędzać ze swoimi kotami oraz przeznaczam na modelarstwo.

Skarbnik - Zofia Krzemińska    

Skarbnik - Zofia Krzemińska


Studiuję fizykę po angielsku. Moje zainteresowania związane z fizyką to: spektroskopia optyczna (temat mojej pracy licencjackiej i praktyki), podstawy mechaniki kwantowej, całkowanie po trajektoriach, symulacje komputerowe i śnieg. Poza tym lubię czytać i gram na ukulele.

Please publish modules in offcanvas position.